herb

Ośrodek Pomocy Społecznej
w Myśliborzu

Szukaj w serwisie

14 gru 2018
Akcje Stowarzyszenia

Świąteczna paczka

Stowarzyszenie "Lepsze Jutro" działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Myśliborzu, w tym roku nie zapomniało o najbardziej potrzebujących mieszkańcach naszej gminy. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zostało rozdanych 14 paczek świątecznych, zawierających niezbędne artykuły żywnościowe i środki chemiczne. Adresatami paczek zostały osoby starsze, samotne i wymagające wsparcia.

czytaj więcej

08 paź 2018
Akcje Stowarzyszenia

Rzeczy niepotrzebne - Bardzo potrzebne !

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,

lecz przez to kim jest;

nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi".

 

Jan Paweł II

Jeżeli macie Państwo w domu niepotrzebne meble, sprzęt RTV i AGD lub inne rzeczy w dobrym stanie technicznym, które mielibyście ochotę przekazać dla innych osób potrzebujących z terenu naszej gminy, prosimy o nawiązanie kontaktu z członkami Stowarzyszenia "Lepsze Jutro" działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Myśliborzu.

Zbiórkę rzeczy koordynują:
Monika Łagoda   -   tel: 95 747 21 43 (wewn.19)
Marzena Kamińska   -   tel: 95 747 21 43 (wewn.18 )


 

czytaj więcej

22 cze 2018
Akcje Stowarzyszenia

"Koperta Życia"

Ośrodek Pomocy Społecznej w Myśliborzu mając na względzie dobro i bezpieczeństwo osób starszych, po konsultacji ze służbami ratowniczymi oraz ośrodkami zdrowia od lutego 2018 roku przystąpił do ogólnopolskiej akcji społecznej pn. „Koperta Życia”.

Akcja ta kierowana jest dla seniorów, osób przewlekle chorych, mieszkających samotnie na terenie miasta i gminy Myślibórz. Polega na przechowywaniu w lodówce czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne, specjalnie przygotowanej koperty, w której znajduje się formularz z najważniejszymi informacjami o osobie, o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, itp. Zapewnienie służbom ratowniczym takich informacji medycznych, gdy osoba jest nieprzytomna, może zwiększyć szanse na udzielenie szybkiej i odpowiedniej pomocy a tym samym na przeżycie osoby posiadającej „Kopertę Życia”.

Osoby zainteresowane posiadaniem takiej „Koperty Życia” proszone są o kontakt z koordynatorem akcji – Panią Eweliną Ścibiorską,

tel. 95 747 21 43 wew. 26

 

czytaj więcej

  • BIP
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • Urząd Wojewódzki
  • OPS
  • Niebieska Linia
  • Gmina Miasto Myślibórz
  • Powiatowy Urząd Pracy
  • Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie
  • ŚDS Myślibórz